Forum

26-07-2019,Od: Magda
Potrzebuje dla córki nowych skrzypiec i proszę o godne polecenia ponieważ gra już 2lata i poprzednie skrzypce często się rozstrajaly. Obecnie ma 9 lat i chciałabym dla niej już skrzypce do 1000zl ale takie ktore by nie sprawialy problemow co poprzednie ktore byly w granicach 300zl. Jakie marki i modele Pan poleca.

27-07-2019,Od: Jarek
W rozmiarze 1/2 proponuję Beginner, a jeżeli budżet pozwala, to Antyk+. Każde skrzypce stroi się przed każdą grą. Na koncertach widać, że nawet między utworami lub w trakcie jest czasem potrzeba skorygowania stroju. Instrumenty strunowe reagują na zmiany wilgotności i temperatury, występuje rozciągliwość strun i folgi, szczególnie w przypadku nowych elementów. Drewno też pracuje.
Nie wiem jakie dokładnie miała Pani trudności, bo może jeszcze jakiś problem ze smarowaniem kołków. Generalnie im tańsze skrzypce, tym drewno gorszej jakości i niesezonowane, a więc bardziej zmienia kształty i wymiary przy zmianach wilgotności. Także obróbka nie jest tak precyzyjna, gorsze spasowanie i szybsze zużycie elementów współpracujących. Przy osprzęcie hebanowym, czyli bliżej tysiąca złotych, takich problemów będzie mniej.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):