Forum

19-07-2019,Od: Joanna
Mam pytanie: Czy mogliby Państwo stworzyć nagranie tych elektrycznych skrzypiec Pengano?
Interesuje mnie zwłaszcza jak brzmią: podłączone do głośnika, drugi aspekt to dźwięk bez wzmacniaczy , włączonej elektroniki i trzeci aspekt na ile słychać te skrzypce za zamkniętymi drzwiami pokoju w którym się gra jeśli samemu używa się słuchawek. Niestety moja rodzina ma już dosyć ciągłych ćwiczeń i zastanawiam się na ile te skrzypce są ciche. oczywiście też jak one same brzmią ponieważ gra na akustyku na zewnątrz bywa czasem trudna pod względem nagłośnienia.
Życzę miłego dnia.

19-07-2019,Od: Jarek
Z nagrań niestety nie można dowiedzieć się tych wszystkich rzeczy. Skrzypce podłączone do wzmacniacza i głośnika będą brzmiały bardzo różnie, w zależności od tego jak ustawimy parametry i jakie podłączymy efekty. Przetworzenie tego przez akustykę pomieszczenia, mikrofony, cały tor nagraniowy i ponowne odtworzenie na zupełnie innych głośnikach, na innych ustawieniach, w innym pomieszczeniu, da zupełnie inny efekt niż rzeczywisty. Do tego dochodzi różnica w technice grania danej osoby. Czasem słychać w internecie piękne nagrania, a potem uczeń bierze te same skrzypce i brzmi to kompletnie inaczej niż w nagraniu. Lepiej nie wprowadzać w błąd. Tak samo nie da się określić głośności za drzwiami. Zależy to od czułości i charakterystyki mikrofonu, rodzaju drzwi, wyposażenia pomieszczeń, szumu otoczenia itp.
Generalnie skrzypce bez pudła rezonansowego słychać jak brzęczenie owada. Podobny efekt można uzyskać na skrzypcach akustycznych blokując przenoszenie drgań ze strun na pudło za pomogą tłumika hotelowego. Można też zasłonić efy taśmą malarską.

19-07-2019,Od: Joanna
Dziękuje, za odpowiedź. zdaję sobie sprawę z tych aspektów związanych z nagraniami i miałam wziąć poprawkę na te sprawy. natomiast szukam rozwiązania bo moja siostra ma już "alergię" na mój instrument. Niestety tłumik hotelowy i zaklejenie efów nie rozwiązuje mojego problemu, bo mam wyjątkowo głośne i z bardzo nośnym dźwiękiem skrzypce. Za jakiś czas będę mieć nowe akustyki, ale chwilowo myślałam nad tymi elektrycznymi jako rozwiązaniem problemu.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):