Forum

14-07-2019,Od: Karolina
Witam, proszę o opinię nt gitary akustycznej Lag GLA T70D. Ile kosztowałaby u Pana? Zależy mi na dobrym brzmieniu i miękkości żeby móc po latach wrócić do gry. Nigdy nie grałam na akustyku, zawsze na klasycznej.

14-07-2019,Od: Jarek
Zniechęciłem się trochę do tej marki. Trzy lata temu klient poprosił o przetestowanie, bo to jedne z najpiękniejszych gitar akustycznych. Faktycznie bardzo ładne, ale niestety mój egzemplarz nie pozwalał na bardzo dokładne regulacje z uwagi na niedobry kształt gryfu. Co gorsze, mimo idealnej wilgotności kontrolowanej elektroniczne, drewno wykazywało objawy kurczenia i mostek zaczął odpadać. Inne gitary w tych samych warunkach sprawowały się dobrze. Dlatego raczej poleciłbym Corta. Za 750 zł są już modele z litym drewnem, nie sklejkowe i z pokrowcem. Dają się lepiej wyregulować.

14-07-2019,Od: Karolina
Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Rozważę Corta, jednak chodzi mi jeszcze po głowie Marris D lub jakaś Yamaha. No nie ukrywam, że budżet max 750zl.

14-07-2019,Od: Jarek
Podstawowy Marrisa w porównaniu z Cortem może być bardziej masywny, lekko toporny. Raczej na męską rękę. Yamaha nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale te podstawowe modele są trochę pomniejszone (charakter folkowy), a najtańszy model nawet nie ma kluczy olejowych. I oczywiście pełna sklejka.

17-07-2019,Od: Krzysztof
Panie Jarku, a jak wypada Yamaha f310 w porównaniu do Marrisa D wg. Pana? Czy Marris ma klucze olejowe? Czy dwa boczki złączone z tyłu to dobre rozwiązanie? Czy lepiej gdy jest w jednym kawałku?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):