Forum

07-07-2019,Od: Faustyna
Witam! Ostatnio postanowiłam spełnić swoje marzenie z dzieciństwa czyli nauczyć się grać na skrzypcach. Co prawda wiele osób mówi ze dla mnie juz za późno ale nie chcę sie poddawać. W tym roku kończę pierwszy stopień szkoły muzycznej na innym instrumencie wiec myślę że to lekkie ułatwienie dla mnie. Problem polega na tym, że jestem leworeczna a na skrzypce nie chce wydawać bardzo wielu pieniędzy. Wiem że do zwykłych się nie przekonam bo próbowałam na takich coś ugrać i jest to dla mnie bardzo niekomfortowe. Pytanie brzmi czy na skrzypcach leworęcznych zrobionych w sposób uproszczony da się coś ugrać na początek i czy jest dla mnie jeszcze szansa że nauczę się grać chociażby dla własnej przyjemności nie jakoś bardxo profesjonalnie? Czy może jednak lepiej kupić zwykle skrzypce i dużo ćwiczyć żeby przywyknąć do ich ustawienia?

08-07-2019,Od: Konrad
A ile masz lat?

08-07-2019,Od: Faustyna
15

09-07-2019,Od: Ben
Tak to jest, że jeśli budżet nie pozwala na zakup tego co by się chciało, to trzeba nadrabiać pracą i zapałem. Były osoby, które uczyły się na strunie naciągniętej na kij od szczotki, robiły skrzypce z pudełek lub skrzynek po cygarach. W tej sytuacji, jeśli nie można kupić leworęcznych skrzypiec, pozostaje kupić praworęczne ze zmienioną kolejnością strun i podbródkiem. Będą grały dziwnie, ale i tak lepiej niż pudełko po cygarach.

09-07-2019,Od: Faustyna
Muszę się jeszcze zorientować gdzie, bo nigdzie na internecie nie ma rozmiaru 4/4, są tylko mniejsze


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):