Forum

06-07-2019,Od: Ben
Jeśli ktoś dawno temu grał i wraca, to warto brać pod uwagę jak zmienił się rynek instrumentów. Wtedy każdy instrument kosztował minimum całą pensję. Jeśli oczekujemy podobnego brzmienia i jakości, to dziś też trzeba wydać całą pensję. W tym sensie nic się nie zmieniło. Jest natomiast obecnie ogromna oferta gitar ekstremalnie tanich, których dawniej nie było. Z wyglądu są OK, ale drewno, obróbka i dźwięk nie to co wtedy. Obecne tanie instrumenty są nieco lepsze niż wyroby ówczesnych fabryk z krajów socjalistycznych (klasa meblościanki), ale gorsze niż to co przywożono w tedy z Zachodu. Jeśli ktoś miał wtedy gitarę Fendera, to dzisiejszy Fender za 500 zł absolutnie nie jest odpowiednikiem tamtego. Prawdziwy nadal kosztuje pensję, a nawet więcej.

07-07-2019,Od: Radek
Tak byłoby najlepiej ale mam określony budżet i w nim +/- 100 zł coś kupić. Jest w cenie około 500 zł kilka gitar- Yamaha F310, Ibanez V50NJP, Cort AD810, Epiphone DR100, które wydają się sensowne. Jeśli jednak dodać 200 zł i można kupić coś fajniejszego to myślę, że warto.

07-07-2019,Od: Ben
To wszystko są najtańsze modele sklejkowe z drewna ekonomicznego dość podatnego na wypaczenia, więc ogólnie podobna klasa. Nawet kluczy olejowych nie mają z wyjątkiem Corta. F310 i DR100 są troszkę mniejsze. Ta druga ma tylko absurdalnie długą główkę, co sprawia problemy w niektórych pokrowcach. Ibanez i Cort są pełnowymiarowe. Ibanez ma lakierowanie w pełnym połysku i pakiet firmowych dodatków. Yamaha i Cort chyba najmniej problemów z drewnem. Cort jest matowy, ma klucze olejowe, a dostępna wersja E ma wbudowany tuner.
Najtańsza gitara z przodem z litego drewna to Cort Grand za 750 zł, czyli trochę poza budżetem.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):