Forum

01-07-2019,Od: Artur
Chciałem się zapytać czy jest sens kontynuować granie na skrzypcach dla praworęcznych? Chodzi o to że jestem leworęczny od zawsze, na bębnach przyzwyczaiłem się do prawej strony mimo wszystko i tak już zostało, ale od kilku miesięcy próbuje swych sił na skrzypcach. Chciałem zobaczyć czy mi się uda, faktycznie mi się spodobało. Jednak te skrzypce są dla praworęcznych a ja wyrobiłem sobie już małe przyzwyczajenie do tej strony. Czy nic nie szkodzi żebym już kontynuował naukę jako leworęczny człowiek na praworęcznych skrzypcach? Czy z biegiem lat i ćwiczeń będę mógł luźno i szybko zasuwać paluszkami po gryfie zostając na tej stronie?

01-07-2019,Od: Jarek
Przy skrzypcach pracują obie ręce. Akurat "zasuwanie paluszkami po gryfie" robi lewa ręka w skrzypcach praworęcznych. Jeśli nie wiemy jak będzie wygodniej grać, to jest prosty sposób, żeby się przekonać: Łapiemy skrzypce praworęczne w drugą stronę i gramy sobie kilka dni odwrotnie. Jeśli będzie zdecydowanie łatwiej i przyjemniej, to należy szukać skrzypiec leworęcznych. Nie jest to jednak proste zadanie, bo takich skrzypiec nie robi masowo. Są drogie i trudne do zdobycia. Czyli jeśli okaże się, że strona nie robi różnicy, to trzeba grać raczej na praworęcznych.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):