Forum

27-06-2019,Od: Weronika
Witam serdecznie! Czy mógłby mi Pan doradzić w kwestii kupna gitary-chciałam rozpocząć naukę od klasyka,ale nie wiem czy moje dłonie nie są za małe i za krótkie:).Przypuszczam,że tak,bo wiele, wiele lat temu, w szkole muzycznej, odradzono mi gitarę i polecono flet poprzeczny.Szkołę ukończyłam z instrumentem dętym i pianinem dodatkowym,ale ciągle ciągnęło mnie do gitary i postanowiłam się w końcu odważyć. Podaję wymiary palców:mały-5,8cm,serdeczny-6,8 cm,środkowy-7,8 cm, wskazujący-7,6 cm.Czy Fender Esc 105 byłby dobrym rozwiązaniem w moim przypadku? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

27-06-2019,Od: Jarek
Przy krótkich palcach węższy gryf ułatwia grę. Z gitar klasycznych jedynie ten Fender ma wąski gryf. Jeśli jest bardzo źle, to można jeszcze rozważyć gitarę młodzieżową 3/4 lub 7/8, bo wtedy odległości progów też będą mniejsze. Niestety wiąże się to też z mniejszym pudłem, czyli gorszym brzmieniem.

28-06-2019,Od: Weronika
A jeśli miałby Pan wybór między Fenderem Esc 105 a akustycznym Cortem w podobnej cenie, to co byłoby lepsze dla początkującego o mało pokaźnych dłoniach i krótkich palcach? :)

28-06-2019,Od: Jarek
Nie ma znaczenia co lepsze dla początkującego, tylko jaki chce się mieć instrument. Jeśli chce się grać klasykę jak Bach, Tarrega, Gomez, jakieś flamenco, czy choćby Kaczmarskiego, to musi być gitara klasyczna. Jeśli blues, folk, rock, to raczej akustyczna.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):