Forum

27-06-2019,Od: Weronika
Witam serdecznie! Czy mógłby mi Pan doradzić w kwestii kupna gitary-chciałam rozpocząć naukę od klasyka,ale nie wiem czy moje dłonie nie są za małe i za krótkie:).Przypuszczam,że tak,bo wiele, wiele lat temu, w szkole muzycznej, odradzono mi gitarę i polecono flet poprzeczny.Szkołę ukończyłam z instrumentem dętym i pianinem dodatkowym,ale ciągle ciągnęło mnie do gitary i postanowiłam się w końcu odważyć. Podaję wymiary palców:mały-5,8cm,serdeczny-6,8 cm,środkowy-7,8 cm, wskazujący-7,6 cm.Czy Fender Esc 105 byłby dobrym rozwiązaniem w moim przypadku? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

27-06-2019,Od: Jarek
Przy krótkich palcach węższy gryf ułatwia grę. Z gitar klasycznych jedynie ten Fender ma wąski gryf. Jeśli jest bardzo źle, to można jeszcze rozważyć gitarę młodzieżową 3/4 lub 7/8, bo wtedy odległości progów też będą mniejsze. Niestety wiąże się to też z mniejszym pudłem, czyli gorszym brzmieniem.

27-06-2019,Od: Weronika
Pewnie z akustykami miałabym większy polot, jeśli chodzi o wybór,ale trochę się obawiam kontaktu moich palców ze strunami-wiadomo,że po jakimś czasie pewnie by się przyzwyczaiły,ale nie chcę się zniechęcać na początku, w klasyku te struny są bardziej przyjazne.Zawsze marzyła mi się gitara elektryczna,ale niestety,jak się mieszka w bloku to co mi po elektryku, którego nie podłączę, bo sąsiedzi mnie żywcem zjedzą :)Chętnie zakupiłabym instrument u Pana, bo wiem,że zostałby przez Pana "podrasowany":),a dla kogoś zielonego,jak ja każde udogodnienie może pomóc na początku.Od samego oglądania filmików na youtubie bez instrumentu w ręce nie nauczę się grać.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):