Forum

06-06-2019,Od: Andrzej
WITAM SERDECZNIE!

Panie Jarku poszukuję dobrego urządzenia ( stroika ) do gitary akustycznej.Posiadam kilka takich na klip ale nie zdają egzaminu. Co polecił by Pan do 100 zł.

Pozdrawiam Andrzej

06-06-2019,Od: Jarek
Chyba nie problem w tym że na clip, tylko że tandeta. Najtańsze tunery słabo słyszą, mylą się, resetują, wariują, źle wykrywają. Ale już te nasze po 40 zł są OK. Dokładność 1 cent to znacznie lepiej niż słyszy większość osób, lepiej niż pozwala dokładność strun i gitar, oraz lepiej niż błędy stroju temperowanego na prostych progach. Dopiero True Temperament, czyli krzywe progi pozwalają na więcej dokładności.
Jeśli taki tuner to za mało, proponuję poszukać w ofercie Kogra. Mają tunery do 0,1 centa! Niestety bliżej 200 zł. Warto też zobaczyć modele polifoniczne, gdzie natychmiast widać co nie stroi, oraz modele orkiestrowe ze wskazówką mechaniczną i technologią Sound Back.
Warto brać pod uwagę, że drobne wady strun powodują, że struna nie gra czysto, tylko w trakcie drgań cały czas zmienia chaotycznie częstotliwość. Wtedy tunery wariują. Trzeba zadbać o dobre struny, aby precyzyjnie stroić.
Proszę też spróbować aplikacji np. Pro Guitar Tuner.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):