Forum

13-05-2019,Od: Basia
Witam jest możliwość zakupu instrumentu a potem wymiany na większy model?

13-05-2019,Od: Jarek
Witam, oczywiście jest taka możliwość.

14-05-2019,Od: Basia
W ramach poprzedniej ceny? Chodzi mi że kupuję za 500zl oddane stare i biorę nowe większy rozmiar też w tej cenie ale nje place juz?

14-05-2019,Od: Jarek
To by było dość dziwne zamienić stare zużyte skrzypce na nowe bez dopłat. Gdyby tak moje stare auto ktoś zechciał zabrać i dać nowe...
Ze skrzypcami jest tak, że po 2-3 latach akurat jest czas na wymiany eksploatacyjne. Warto wymienić komplet strun, włosie w smyczku, zrobić przegląd, korekty i regulacje, bo drewno zmienia z czasem kształty i wymiary. Niekiedy trzeba coś porobić przy podstawku i kołkach. Jeśli odkupujemy sprzęt używany, to oprócz przeglądu i wymian eksploatacyjnych, trzeba też zatrudnić pracownika, żeby porobił zdjęcia, opisy, zamieścił ogłoszenia, opowiadał na pytania zainteresowanych. Jako firma trzeba opłacić koszty reklamowe, prowizje, podatki, dać gwarancję itp. Skrzypce używane przez dzieci zwykle są już obdrapane, z uszkodzeniami, więc trzeba wystawić cenę sporo niższą niż na nowe, żeby znalazł się kupiec. Nie da się tego wszystkiego zrobić za darmo. Sama wymiana strun i włosia to już jest 200 zł, a inne koszty to zależy od stanu skrzypiec. Może być tak, że więcej uzyska się wystawiając samodzielnie na OLX, bo od osoby prywatnej klienci nie będą mieć takich wymagań jak od firmy.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):