Forum

12-05-2019,Od: Filip
Czy takie skrzypce nadają się dla początkującego? https://allegro.pl/oferta/gewa-pure-zestawy-ew-7673468146

12-05-2019,Od: Jarek
Są u nas te skrzypce: https://skrzypce.pl/products/pure.html
Każde skrzypce nadają się dla początkującego, z tym że im tańsze, tym będzie trudniej i potrzeba będzie więcej zapału. Im droższe modele, tym są lepsze zarówno dla początkującego jak i dla zawodowca, bo mają lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, więc gra się łatwiej i przyjemniej.
O ile zawodowiec da sobie radę nawet z najtańszymi skrzypcami, to dla amatora będą stanowiły duże utrudnienie mechaniczne.
Potocznie mówi się w handlu, że tanie skrzypce dobre są dla początkujących. Ale to dlatego, że początkujący nie zauważy licznych mankamentów tanich skrzypiec. Zawodowiec od razu to wychwyci i nie kupi.
Przy doradzaniu co wybrać, trzeba brać pod uwagę także budżet domowy. Przy małych możliwościach lepiej grać na kiju od szczotki niż wcale. Unikałbym jedynie ekstremalnie tanich modeli dekoracyjno zabawkowych ze sklejki. Ale już takie za 500 zł będą OK, jeśli zrobi się kilka korekt po fabryce.
Zupełnie inna rada będzie dla osoby z przeciętnym budżetem. Przeciętne skrzypce amatorskie na początek to około 1500 zł. Nauka pójdzie łatwiej, przy mniejszym wysiłku.
Jeśli natomiast ktoś zupełnie nie liczy się z zasobami, to model za 10 tys. zł będzie idealny dla początkującego. Tu już pojawią się konkretne brzmienia. Ale ważna uwaga: osoba początkująca nie wydobędzie na początku nauki walorów brzmieniowych ukrytych w instrumencie, bo do tego potrzeba dobrej techniki.
Dlatego dość optymalnym wyborem dla początkujących są skrzypce z zakresu od 500 zł do 2 tys zł (zaleznie od budżetu). Ważne żeby miały zrobione korekty i regulacje, a nie tylko przegląd jak to zwykle bywa. Chodzi o to, żeby geometria i mechanika nie dokładała problemów, bo już sama nauka jest dość trudnym wyzwaniem.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):