Forum

07-01-2019,Od: Andrzej Szmyd
Dzień dobry.
Czy gitary Pengano są dostępne również w wersji elektroakustycznej, czy HB Custom to jedyne "elektroakustyki" z szerokim gryfem?

07-01-2019,Od: Jarek
Na polskim rynku są dostępne w zakresie tysiąca zł tylko dwie z szerokim gryfem: Pengano bez elektryki i HB z elektryką.

08-01-2019,Od: Andrzej Szmyd
Z czego wynika niedostępność gitar Pengano z elektryką?
Nie znalazłem Pana nagrań HB Custom. Gdzie można posłuchać jej brzmienia?

08-01-2019,Od: Jarek
Nie były zamawiane wersje z elektryką, bo są dostępne HB. Brzmienia nie da się słuchać zdalnie. W nagraniu 99% efektu zależy od muzyka, toru nagraniowego, odsłuchowego, pomieszczenia i realizacji dźwięku. Przy odsłuchu źródłem dźwięku nie jest już drewniana płyta wierzchnia instrumentu tylko drgająca guma lub papier w głośnikach lub słuchawkach. Jeżeli między egzemplarzami gitar są różnice w brzmieniu, choć materiał, budowa i kształt są identyczne, to co dopiero gdy gra jakiś sześcian z okrągłym głośnikiem, a nie gitara.
Do tego przy rejestracji nie ma prawdziwego ucha, tylko mikrofon, który nie jest zbudowany tak jak ucho i "słyszy" zupełnie inaczej. Lepiej nie opierać się przy wyborze na nagraniach, bo na żywo brzmienie będzie zupełnie inne. Co więcej - inne przy uchu i inne dla słuchacza.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):