Forum

25-09-2016,Od: Michał
Witam, a czy jest Pan w stanie sprowadzić gitarę Aria TG1 LVS? Jeśli tak, jaka by była przybliżona cena ?

26-09-2016,Od: Jarek
Witam, Niestety Aria to chyba jedyna marka w Polsce która ma zablokowaną dystrybucję, bo trudno to nawet nazwać dystrybucją selektywną. Jeżeli jest produkt o stosunkowo niskiej wartości w stosunku do zakładanych cen detalicznych i chcemy działać na bardzo wysokich marżach, to trzeba ograniczyć swobodną konkurencję. Robi się to za pomogą dystrybucji selektywnej dopuszczając do sprzedaży tylko niedużą ilość sklepów. Jest mała sieć sprzedaży, więc obrót mniejszy, ale marże wysokie, dające duże zyski.
Tu posunięto się jeszcze dalej, bo jak Pan widzi w internecie tą markę sprzedaje tylko jeden sklep. To pozwala na ustawienie praktycznie dowolnego narzutu na towarze. Nie trzeba też zbytnio dbać o jakość, bo nie ma najmniejszej konkurencji na rynku.

26-09-2016,Od: Michał
Zgadza się, sprzedaje je tylko jeden sklep, który ma dość słabe opinie jeśli chodzi o obsługę klienta, obsługę gwarancyjna, itp. Dlatego pomyślałem o Panu, ale rozumiem, czasami niektóre rzeczy są do nie przeskoczenia.

26-09-2016,Od: Michał
Niekoniecznie folkowa, generalnie chciałbym grać wszystko, nie jestem jakimś muzykiem, dopiero co zaczyna się moja droga w zabawę gitara. Mam już kilka gitar, yamahe f 310, farra felipe abeto, stag c 542, elektryczna także mam, a no i jeszcze dość dobre ukulele. Szukam swojego Złotego środka, ogrywalem troszkę ra arie, i powiem szczerze, że dźwięk mi się podobał (może jestem głuchy jak pień ), wygląd także zrobił na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Chyba podoasowalo mi w niej właśnie wielkość pudła, bo yamahe jakos niewygodnie mi się trzyma, jakby za duże to to pudło, farra jest 3/4, maluszek, stagg , no nie wiem, wielkosc ok, na fenderach 100 gra wg mnie całkiem przyzwoicie. Ale ta Aria naprawdę świetnie leży mi w rękach, coś jest w niej, co mnie ciągnie do niej. Ot rozpisalem się, przepraszam. Chyba wchodzę w etap zbieractwa :)

26-09-2016,Od: Michał
Generalnie to sam już nie wiem czego szukam. Chciałbym i fajnego Marrisa D 220M, ale patrzę także na gitary klasyczne Alvaro, Admira -tyle, że te strasznie drogie(Admira), ale raczej to już gitary, a nie wyroby gitaropodobne . Ciągnie mnie do klasyków, ale i do akustykow, jedynie obok gitar elektrycznych przechodzę bez euforii. Kocham gitary, lubię je oglądać, rozmawiać o nich, pisać o nich i uczyć się na nich grać . T. Burton Greengo też podobno nieźle się sprawują, kurcze, przepraszam, o czym ja w ogole pisze? Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany . Pozdrawiam

26-09-2016,Od: Jarek
To może Pengano? Jest szerszy gryf, więc można grać także technikami klasycznymi, fingerstyle itp.

27-09-2016,Od: Michał
Myślałem nad nią, 47-48 mm w akustyky bardzo fajna szerokość, lepiej złapać A-dur, w C-DUR też łatwiej tego ostatniego palca. Poleca Pan ja ?

27-09-2016,Od: Michał
Chyba się na nią zdecyduje, ale mam dodatkowe pytanie, tak poza konkursem. Czy znana jest Panu Gitara Epiphone Dave Navarro Jane ? Miałem okazję ja dostać w zamian za pewną rzecz , niestety(stety?) zrezygnowalem. Pytam Pana Panie Jarku jako osobę , która na pewno wie więcej ode mnie.

27-09-2016,Od: Jarek
Porządna gitara, ale o wartości można coś powiedzieć dopiero jak się obejrzy w jakim jest stanie. Gitary mocno używane mogą mieć zużyte progi i wymagać remontu. Okazje typu "nie używane, leżało trzy lata" są czasem jeszcze gorsze, bo przeważnie takie instrumenty są rozeschnięte i wypaczone.

11-04-2019,Od: Stefan
Witam... czy może mi Pan poradzić kupuję Epiphone DN w sklepie wysyłkowym na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze? Pozdrawiam...

11-04-2019,Od: Jarek
Ojej. Całą książkę mógłbym napisać o tym na co zwrócić uwagę i raczej nie przy samym odbiorze, bo to wymaga trochę czasu. Przy odbiorze, to tylko tyle sprawdzić czy nie połamana. A potem i i tak trzeba dać na korekty i regulacje, to lutnik wszystko sprawdzi. Nie znam modelu DN. Jaka jest pełna nazwa?

11-04-2019,Od: Stefan
Epiphone Dave Navarro Jane


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):