Forum

27-03-2019,Od: Daniel
Dobry wieczór,
proszę o odpowiedź, czy któraś z prezentowanych w Pana sklepie gitar elektroakustycznch ma podobne brzmienie do tego LAGa? https://www.youtube.com/watch?v=U6xFccZnvrA
Jeśli jest taka możliwość to proszę o info na mój prywatny adres: wieckowski1959@gmail.com
Pozdrawiam,
Daniel Więckowski.

27-03-2019,Od: Jarek
Dobry wieczór, Mam u siebie LAGa T66D brzmiącego inaczej niż to nagranie. Mój lag ma bardziej suchy dół, matowy, bez dużego nasycenia wyższych harmonicznych i bez metalicznego podbarwienia. Cechą wspólną jest eksponowany dość druciasty środek i kierunek lekko folkowy, tak jakby było to ciut mniejsze pudło.
Prawdopodobnie większość gitar Dreadnought można nagrać w taki sposób, żeby brzmiały mniej więcej jak to nagranie. Tylko pytanie właściwie jak? Nie słyszymy tej gitary. Ja słyszę brzmienie swoich głośników, a Pan słyszy brzmienie swoich głośników. Może być zupełnie inne. Dźwięk samej gitary zmienia także mikrofon, pomieszczenie, rodzaj kostki, być może inne struny, oraz cała obróbka tego nagrania. Zwracam też uwagę, że mikrofon ustawiony wprost w dziurę podbija basy. W rzeczywistości muzyk słyszy inaczej, bo jego uszy nie są przecież przystawione na wprost otworu, tylko nad gitarą. Proponuję poszukać nagrań gdzie mikrofon jest nieco oddalony, na wysokości 12 progu ponad gryfem i nie w osi otworu. To będzie bardziej zbliżone, ale też kompletnie inne niż oryginał na żywo.
Jak dla mnie z tanich gitar sklejkowych najsensowniej brzmią pudła Dreadnought wzorowane na Martinie, natomiast kiepsko wszelkie pudła pomniejszane np. w rozmiarze klasyków lub płytkie poniżej 12 cm. Dlatego co by Pan nie wybrał z kształtu Dreadnought będzie dobrze, a finalny efekt może Pan dostosować do swojego gustu doborem strun.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):