Forum

27-03-2019,Od: Anna
Dzień dobry, poszukuje 2 gitar klasycznych. Jedna dla dziecka 13 letniego praworęcznego a druga dla dziecka 9 letniego leworęcznego. Najchętniej kupilabym firmy Hofner lub Yamaha.

27-03-2019,Od: Jarek
Dzień dobry, Gitary Höfner są rzadko kupowane, dość trudno dostępne i drogie. Jeśli to miał być popularny Hohner, to ostatnio spadała jakość i wzrosła cena. Nie zamawiam ich, bo miałem problemy techniczne. Yamaha ma kiepską dystrybucję, bo często występuje w dumpingu (cena hurtowa wyższa niż detal) i wtedy nie nadaje się do sprzedaży z przyczyn handlowych. Nie ma także wbudowanego pręta do regulacji zakrzywienia gryfu, więc bywają kłopoty ze zbyt płaskimi gryfami przy zmianach wilgotności. Wersję praworęczną 4/4 mam na miejscu i można zamówić przez sklep, choć przy tej cenie ja bym rozważał już coś z litym przodem, np. ArsNova. Yamaha jest cała ze sklejki.
Dziecko leworęczne 9 lat potrzebuje pewnie gitary 3/4, ale trzeba sprawdzić czy leworęcznej, czy praworęcznej. Musi popróbować pobrzdąkać trzymając jakąkolwiek gitarę, lub choćby miotłę raz w jedną stronę, raz w drugą. Połowa osób leworęcznych gra na gitarach praworęcznych, bo pracują obie ręce i tak wolą. Jednak bywają osoby leworęczne, które muszą mieć odwrotną gitarę. Ponieważ to przejściowa gitara na dwa lata, to wybrałbym tuningowanego Everplaya za 290 zł, plus ewentualnie wymiana strun za 50 zł. Gitara leworęczne są zwykle droższe i trudno dostępne.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):