Forum

24-03-2019,Od: Hanna
Witam, proszę o radę które skrzypce wybrać jako drugie dla córki 9lat z 1/4 już wyrosła potrzebne nam 1/2 Stentor II 1500 czy Sander SV-2? A może poleci Pan jeszcze coś innego?

25-03-2019,Od: Jarek
SV2 są matowe i ostatnio mocno pomarańczowe (żarówiaste), czyli raczej na specyficzny gust. Stentor II to skrzypce w typie Everplaya, tylko wyższy model. Jeżeli są postępy, to dobrze byłoby przejść na średni poziom, czyli np. Antyk+ lub przynajmniej Pengano SI. Jeśli jednak budżet jest poniżej tysiąca, to mogą być właśnie Stentor II, Beginner lub Salvatini 7. Tyle, że na małe rozmiary czasem trzeba z tydzień poczekać.

25-03-2019,Od: ?
A może mi Pan coś o tych beginnerach powiedzieć bo jak klikam w ofertę to wyświetla tylko zdjęcia, czy one mają hebanowy osprzęt też? Niestety budżet poniżej 1000 a młoda podobno zdolna i robi postępy.

26-03-2019,Od: Jarek
Budowa tak jak w pozostałych - przód z litego świerku, boki i tył klon (jawor), prawdziwe ożyłkowanie, osprzęt hebanowy. Całkiem niezły instrument.

26-03-2019,Od: Hanna
A Pan wybrałby Beginnera czy Salvatini 7?

26-03-2019,Od: Jarek
Ja pewnie bym dozbierał na Antyk+. Natomiast w małych rozmiarach poniżej tysiąca, to przy podobnej cenie nie ma wielkich różnic jakościowych. Kwestia gustu które wykończenie bardziej się spodoba. Nawet czasem nauczyciele spierają się u nas czy te, czy tamte lepsze. Niekiedy dobrą strategią jest kupienie tańszego modelu i zainwestowanie w droższe struny.

27-03-2019,Od: Hanna
Gdyby to były skrzypce na dłużej dozbierałabym ale z 1/4 bardzo szybko wyrosła i obawiam się, że z tymi też tak będzie. Proszę mi napisać czy u Pana można zakupić lepsze struny i może je Pan od razu zamontować w instrumencie? Jaki byłby wtedy koszt beginnerów np?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):