Forum

12-03-2019,Od: Magda
Dzień dobry, co Pan sądzi o skrzypcach Stentor II? Polecalby je Pan?

12-03-2019,Od: Jarek
Dobre są, w stylu Everplaya, tylko wyższy model, na hebanie. Mają ładne, czyste brzmienie. Są trwałe, bo drewno jest dobrze sezonowane, o odpowiedniej grubości. Także jakość dodatków jest bardzo przyzwoita.
Dla mnie jedyny mankament jest taki, że zawsze muszę trochę podpiłować podstawek i prożek, żeby wyrównać i obniżyć struny, oraz poprawić przenoszenie dźwięku. Czasem jeszcze kilka drobnych prac. Jeśli to się zrobi, to jest na prawdę dobry instrument w swojej klasie.
Spotykane mniej przychylne opinie wynikają właśnie z tego, że ktoś kupił w zwykłym sklepie ogólno-muzycznym i bez takich korekt gra mu się niezbyt wygodnie. Sklepy robią tylko przegląd lutniczy stwierdzający że jest w normie, a tu chodzi właśnie o to, żeby tą normę poprawić i podregulować, bo dla tanich instrumentów taka norma dopuszcza dość duże niedokładności. Choćby kształt podstawka - nawet milimetr różnicy może powodować trudności w grze, więc ja zawsze poświęcam do godziny pracy na takie drobne korekty. Nie przerobię skrzypiec fabrycznych na lutnicze, ale samo doregulowanie powoduje, że gra się na pewno łatwiej niż na przeciętnych sklepowych.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):