Forum

03-03-2019,Od: Jakub
Witam! Czy posiada pan w swojej ofercie jakąś gitare akustyczną fendera? Jeśli tak to w jakiej cenie i co moze o niej Pan powiedzieć.

03-03-2019,Od: Jarek
Są w ofercie od 500 zł. Brzmieniowo wszystkie są w porządku, ale wykonanie podstawowych modeli Squier jest bardzo wytanione. Nie ma kluczy olejowych, podstrunnice czernione, progi miękkie i niezbyt trwałe, brak eleganckiego wykończenia, estetyka słabsza niż w innych markach za tą cenę, dużo wad wykończeniowych. Na plus jakość elektroniki w wersjach elektroakustycznych i nienajgorszy dźwięk.
Trochę wyższe nowe modele także testowałem, ale zniechęciłem się, bo miały słaby stan fabryczny, było przy nich dużo pracy, trafił się odpadający mostek (mam zdjęcia), a drewno kurczyło się mimo prawidłowej wilgotności.
Lepsza jakość pojawia się dopiero w modelach bliżej tysiąca złotych, ale z kolei nie bardzo odpowiada mi system dystrybucji. Preferuje on bogate, duże i drogie salony, nie docenia staranności sprzedawcy w kwestii regulacji i przygotowania, oraz mocno uzależnia obrotami i asortymentem. Przez to zmusza do polecania niekoniecznie tego, co sprzedawca uważa za dobre, bo trzeba wykonać plan i wystawić gamę modeli. Jest to tłumaczone prestiżem marki, ale moim zdaniem skutek jest odwrotny, bo to co dostaję ze sklepów, lub to co przynoszą klienci do regulacji, jest dalekie od prestiżu.
W podobnej cenie można dostać choćby Corta i to z litym przodem zamiast sklejki. W Fenderach i Yamahach lity przód przekracza tysiąc złotych.
Oczywiście jest to tylko subiektywne spojrzenie, na postawie może dwustu egzemplarzy, więc warto poczytać też inne opinie.

Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):