Forum

06-12-2018,Od: Tomasz
Witam,
Zawsze kierowałem się Pana opinią z gitara.org.pl, że "Z gitar klasycznych można za te pieniądze (400-600) trafić już modele z litą płytą przednią, ale niestety jest to zwykle drewno odpadowe, które nie przeszło testów do zastosowania w dobrych gitarach. Dlatego brzmią zwykle dziwnie, wysokie tony nienaturalnie szkliste, brak głębokiego basu. Ogólnie wrażenie przy grze akordowej często gorsze niż w tańszych gitarach z dobrej sklejki."
A ostatni oglądałem na Pana Youtubie prezentację gitary Everplaya ArsNova1 z litym przodem. Bardzo ciekawa alternatywa za rozsądne pieniądze. Czy może Pan coś więcej o niej powiedzieć? Zalety, wady? Czy warto?

06-12-2018,Od: Jarek
Tak, mam je od ręki w wersji świerkowej (jasne czyste brzmienie) i cedrowej (cieplejsze brzmienie). Brzmią dobrze. Robię w nich trochę poprawek, ale ogólnie są OK. Brzmieje i jakość do ceny bardzo dobre. Nie mam jeszcze większej statystyki, bo dopiero dwie sprzedałem. Nie mam też czasu żeby je w sklepie umieścić, bo jest masa pilnych zamówień świątecznych.
O dziwnym brzmieniu pisałem wiele lat temu w kontekście przecenionych gitar hiszpańskich, natomiast obecne chińskie za tą samą cenę brzmią lepiej i bardziej typowo.

06-12-2018,Od: Tomasz
Dziękuję za odpowiedź. To czekam na możliwość zakupu na Pana stronie.

06-12-2018,Od: Jarek
Puki co można je zamawiać mailem. ArsNova Cedrowa 549 zł, Świerkowa (jaśniejsza) 599 zł. Pokrowiec piankowy +50 zł. Przesyłka +20 zł. Korekty i regulacje już w cenie.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):