Forum

28-11-2018,Od: Michał
Witam serdecznie mam pytanie odnośnie co Pan sądzi o STRUNAL SCHÖNBACH Talent Vln 155 4/4 EB,czy to będzie dobry wybór na pierwsze skrzypce? I czy u was dałoby by radę je zamówić żebyscie je odpowiednio przygotowali, no chyba że poleca Pan cos innego, pozdrawiam

29-11-2018,Od: Jarek
Strunale są dobre, trwałe, solidne, masywne, ale jednocześnie ciężkie i toporne. Szczególnie najniższe modele jak ten. Jakby ktoś z grubsza siekierką wyciosał. To naturalne, bo pracownik europejski przy tym samym budżecie popracuje 7 razy krócej, niż azjatycki. Nie ma siły żeby dopracował w jeden dzień, to co się normalnie robi 7 dni. Na takich skrzypcach gra się mniej wygodnie, wymagają długiego rozgrywania i nieco twardszych strun, żeby pobudzić je do grania. Znacznie więcej subtelności i finezji przy tej samej cenie mają instrumenty z Azji.
Jeśli Strunal, to owszem, ale wyższy model i do tego dodatki, bo ta firma sprzedaje zwykle gołe skrzypce. Mam teraz bardzo ciekawe Strualne w wykonaniu antycznym za 1600 zł i za 1780 zł. Zdecydowanie wyższa klasa niż modele 150, 155, czy 200. Piękny wygląd, z podkreślonym rysunkiem drewna i dobrze grają. Nie mam kiedy zdjęć zrobić, ale bardzo podobne do Antyka ze sklepu.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):