Forum

25-09-2018,Od: Łukasz
Dzień dobry,
trafiłem na Pański sklep szukając skrzypiec dla początkującego. Widzę w ofercie instrument Everplay z serii 6xx, który mnie interesuje. Czy rozmiar 4/4 "Stok B", oznacza że to produkt wcześniej uszkodzony po naprawie?

Z pozdrowieniami
Łukasz

25-09-2018,Od: Jarek
To są normalne skrzypce z gwarancją. W zwykłych sklepach muzycznych byłyby sprzedawane w normach pierwszego gatunku. Wiadomo, że tanie instrumenty poniżej tysiąca złotych, absolutnie wszystkie mają drobne niedoskonałości produkcyjne i materiałowe, które w tym zakresie cenowym są normą.
Ponieważ naszym zadaniem jest dostarczanie klientom produktów nieco lepszych niż przeciętne sklepowe, to oprócz przeglądu i stwierdzenia że są w normie, robimy dodatkowo selekcję, korekty i regulacje. Ponieważ sporo sprzedajemy na odległość, to staramy się dobierać do wysyłek takie egzemplarze, jakby klient sam wybierał je na żywo, albo jakbym ja wybierał je dla siebie. Biorę ze trzy i wysyłam co ładniejsze, choć jak wspomniałem, idealne nie będą przy tak niskiej cenie. W wyniku takiej selekcji czasem pojawia się instrument odłożony na bok, który dystrybutor, czy inny sklep uznaje za pierwszy gatunek, ale u nas jest on sprzedawany jako Stok B. To wynika z podwyższonych kryteriów oceny. Nie możemy ich odesłać do producenta, bo powiedzą, że jak na tą cenę są normalne, więc robimy takie przeceny we własnym zakresie, po prostu rezygnując z marży.
Dodam, że wiele sklepów robi dokładnie odwrotnie: Co nie pójdzie na salonie i klienci odrzucą, to wypychają do wysyłek na internet. U nas staramy się wysyłać możliwie najlepsze wersje, a inne oznaczać i przeceniać. Na początek będą całkiem dobre.

25-09-2018,Od: Łukasz
Dziękuje za rozwianie wątpliwości. A gdyby miał Pan wybierać pomiędzy wspomnianym wyżej Everplay'em odłożonym na bok, a skrzypcami Richard Sandner 301/RV1 również z Waszej oferty?

25-09-2018,Od: Jarek
Grają podobnie, jednak Everplay ma zwykle bardziej stabilne drewno, nieco lepsze prożki, smyczki i futerały.

25-09-2018,Od: Łukasz
Koniec końców zdecydowałem się na zwiększenie budżetu i zakup Sandnera SV-300, biorąc pod uwagę opinię znajomych i opis na stronie wydają się być bardzo sensownym wyborem.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):