Forum

19-09-2018,Od: Roman
Witam. Mam pytanko, w kupionych u Pana skrzypcach Pengano S Light, kilka lat temu, pękła struna G. Pytanie jest jaką najlepiej dokupić by była podobnie grała jak te co zostały oryginalne, żeby nie wymieniać całego kompletu...

19-09-2018,Od: Roman
dopowiem że mowa o skrzypcach rozmiar 1/2

19-09-2018,Od: Violin
Można dokupić jedną strunę, nie trzeba wymieniać całego kompletu, a jaka to będzie struna G to zależy od gustu.

20-09-2018,Od: Roman
Napisałem model skrzypiec, chciałem żeby pasowała do tych konkretnie

20-09-2018,Od: Jarek
Każda struna w rozmiarze 1/2 pasuje do tych skrzypiec. Standardowo są tam struny fabryczne z rdzeniem metalowym. Nie występują one w sprzedaży detalicznej. Ale nie ma to znaczenia, dlatego że struna nowa i tak będzie brzmiała inaczej niż stara. Każdy egzemplarz skrzypiec jest inny i niektórzy dobierają każdą strunę oddzielnie. Może być tak, że najlepszy efekt uzyska się dobierając każdą strunę od innego producenta. Jednak na poziomie amatorskim nie ma to wielkiego znaczenia. Wystarczy że kupi Pan dowolną strunę średniej klasy z rdzeniem metalowym i będzie pasować. Jednak prawidłowym działaniem po kilku latach jest zmiana wszystkich strun, najlepiej na lepsze niż fabryczne, czyli za około 120 zł komplet. Można przy okazji spróbować nylonów np. Tonica.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):