Forum

20-09-2018,Od: Marcin
Mam gitarę akustyczną którą chętnie bym odsprzedał w zamian za to kupując klasyczną. Czy pośredniczy Pan w tego typu transakcjach czy raczej trzeba samodzielnie szukać chętnego nabywcy?

20-09-2018,Od: Jarek
Znacznie więcej można uzyskać sprzedając prywatnie np. na OLX. Jeśli taki instrument przechodzi przez firmę czy komis, to trzeba zatrudnić pracowników do zrobienia przeglądu, regulacji, zdjęć, opisów, zamieścić oferty, zająć się sprzedażą, prezentować, odpowiadać na pytania. To wszystko zabiera czas. Trzeba też naliczyć marże, podatki i dać rękojmię.
Jeśli ktoś chce sprzedać przez sklep i nie zawracać sobie głowy, to jest to możliwe, jednak o znacznie wyższą cenę uzyska się sprzedając samodzielnie. Tyle że trzeba przy tym popracować.

20-09-2018,Od: Marcin
dziękuję - tylko nie mam pojęcia za ile mógłbym sprzedać tą gitarę - i to nie jest kwestia 100 zł w tą czy w tamtą stronę, nie wiem czy sprzedawać ją za 100 zł, 300, czy za tysiąc, nie mam pojęcia jaka jest jej wartość. Była kupiona 20 lat temu za 3000 zł ale to chyba tak się prosto nie liczy.

20-09-2018,Od: Jarek
Wszystko zależy w jakim jest stanie i co trzeba przy niej porobić. Prostym sposobem oceny wartości jest wystawienie za tysiąc złotych i stopniowe obniżanie ceny, aż ustali się wartość, przy której znajdzie się kupiec. Można też zrobić wycenę w stowarzyszeniu lutników i na tej podstawie sprzedawać. Oczywiście żeby szybko znaleźć nabywcę trzeba dać niższą cenę.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):