Forum

15-06-2018,Od: Kani
Witam, jakie struny na skrzypce może mi Pan polecić, mój budżet to 200zł, nie musza być to struny z panstpa strony. Slyszalem ze w tej cenie dobre są thomastik dominant, probkem w tym ze istnieją chyba różne modele w przefziale cenowym od 150zl do 200zl i nie wiem który będzie najodpowiedniejszy, np jest model "135B" oraz "135", więc jaka jest moedzm nimi roznica? Z góry dziękuję za odpowiedź

15-06-2018,Od: Ben
Najbardziej popularne są 135B. Różne ceny wynikają z tego, że w zeszłym roku były one tańsze, po 180 zł, a obecnie są po 200 zł. Po 150 zł bywają podróbki. Lepiej więc wybierać te droższe, bo tańsze mogą być zleżałe zeszłoroczne, albo nie oryginalne.

15-06-2018,Od: Kani
Czyli to czy owijka jest stalowa bądź aluminiowa nie robi różnicy?

15-06-2018,Od: Kani
I rozmyslalem rowniez nad kupnem strun G D A z thomastik dominant, a strune E inna i tutaj pytanie, z jakiej firmy/materiałów wybrac strune E?

16-06-2018,Od: Jarek
Skrzypkowie zwykle bardzo lubią zestawy Dominant, ale co do struny e są mieszane uczucia, co można wyczytać tu: https://www.google.com/search?q=dominant+e+string
Problem taki że nie wiadomo której wersji struny e dotyczą niektóre uwagi. Tu na przykład omawiany jest zestaw z owijaną struną e:
https://www.violinstringreview.com/dominant.html
Jedna osób pisze, że zamienia e na gold label, jargar forte, lub goldbrokat. Jednak każde skrzypce są inne i konkretny wybór trzeba wypróbować drogą prób i błędów na własnych skrzypcach. Co sprawdzi się na danym egzemplarzy skrzypiec, może kompletnie nie pasować do innego.

17-06-2018,Od: Kani
Widzę jednak że ceny wymieniomych strun sa niskie np 30zł za goldbrokaty, czy to na pewno struny godne polecenia? Dodam ze myskalem o wydaniu ok 50zł za jedna strune

17-06-2018,Od: Jarek
To jest jeszcze za 45 zł THOMASTIK DOMINANT e2 pozłacana model 48.

17-06-2018,Od: Kani
Czy jeśli struna jest pozłacana to dodaje to jakiegoś plusa do brzmienia? Myskalemze jest to element ozdobny. Czy oby na pewno brac te skoro jest z thomastik dominant? Chcialbym również prosic o pomoc gdzie ewentualnie znajdę taka strune oraz chyba moje ostatnie pytanie: średnie czy twarde? Myślę ze miekkie odpadają

17-06-2018,Od: Jarek
Może mieć inne właściwości, ale czy da się zauważyć na danym instrumencie, to trzeba sprawdzić. Można wyczytać takie opinie: "E pozłacana, dzięki nowej technice zyskała na odzywalności i długim utrzymaniu brzmienia.
E srebrna - powlekana cynkiem, uzyskuje silny nośny ton.". Co do twardości, to w cięższych grubych skrzypcach zwykle lepiej sprawdzą się mocne naprężenia, a w skrzypcach delikatnych, z cienkiego drewna lepiej stosować mniejsze naprężenie strun. Najlepiej zrobić próbę, bo każdy instrument jest inny i nie zawsze ogólna zasada sprawdza się.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):