Forum

07-06-2018,Od: Ania
A co sądzi Pan o skrzypcach Stagg? Dla dziecka, chodzi o rozmiar 1/4....

07-06-2018,Od: Jarek
Kilkanaście lat temu były to niezłe skrzypce, zwłaszcza te droższe wersje na hebanie. Później zrezygnowałem z nich, bo jakość trochę spadła, podczas gdy inni producenci poprawiali swoje wyroby. Musiałbym zobaczyć współczesny egzemplarz, bo każda dostawa jest inna. Na pewno wersja fabryczna wymaga korekt, pytanie tylko jak poważnych. Trudno mi będzie też określić stabilność drewna, bo na ile się wypaczają to wychodzi dopiero po czasie i na dużej partii. Z tych co mam w stałej ofercie i wysyłam tysiące sztuk, mam znacznie większe rozeznanie. Najstabilniejsze drewno z tanich skrzypiec ma Everplay/Stentor. Jakość fabryczna ostatnio trochę spada, ale jest to do skorygowania przeze mnie przed wysyłką czy odbiorem i nadal jest to dobry stosunek jakości do ceny. To najmniej wypaczające się drewno jeśli chodzi o bardzo tanie skrzypce. Ani jeden egzemplarz nie rozkleił się z powodu zmiany wymiarów elementów przy zmianach wilgotności i w wyniku sezonowania drewna na instrumencie, co w tej klasie jest zdumiewające. Skrzypce za 250 zł + osprzęt, podczas gdy samo drewno dobrze sezonowane kosztuje 600-800 zł zanim jeszcze zacznie się robić z niego instrument.

07-06-2018,Od: ?
Dziękuję


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):