Forum

06-04-2018,Od: Joanna
Witam. Kupiłam w lutym u państwa skrzypce EverPlay 611 LH i mam związku z tym kilka pytań:
1. czy można do nich użyć strun thomastik spirocore? na forach piszą, że to są raczej struny do skrzypiec elektrycznych. Jeśli nie to jakie by Pan radził? (wolę raczej rdzeń metalowy strun bo przynajmniej w teorii są trwalsze i mniej podatne na warunki atmosferyczne)
2. Ostatnio usłyszałam uwagi, że moje skrzypce brzmią raczej jak elektryczne. Ładnie ale raczej bliżej dźwiękowo do elektryków. Czy istnieje na nie jakiś sposób, czy raczej już im tak zostanie? ( zmiana strun niewiele dała)
3. Czy oprócz EverPlay i Pengano jest możliwość kupna skrzypiec leworęcznych? I kiedy ewentualne jest spodziewana dostawa takich skrzypiec?

06-04-2018,Od: Jarek
To trochę kwestia gustu które brzmienie bardziej się spodoba. Metalowe struny zwykle dają brzmienie bardziej czyste, bezpośrednie i mocne, a nylony są łagodniejsze i cieplejsze. Trochę bardziej się rozciągają i reagują na temperaturę, ale łatwiej stroi się je kołkami i są też bardziej miękkie. Cienka struna E w obu kompletach jest podobna - metalowa. Tylko niektóre komplety nylonów mają strunę E też nylonową i z owijką. Trzeba sobie wypróbować.
Skrzypce leworęczne są bardzo trudno osiągalne. W takich tanich żeby coś zmienić, to trzeba rozebrać i przebudować, co może kosztować z 500 zł. Są na rynku modele leworęczne po około 1500 zł, wykonane bardziej prawidłowo, ale nie jest to nic specjalnego co można polecić. Pengano niezłe, ale nieosiągalne. Ciężka sprawa.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):