Forum

06-11-2023,Od: Natalia
Chciałabym poprosić o radę lub opinię. W marcu będę miała 15 lat i od jakiegoś czasu zastanawiam się o zapisaniu do szkoły muzycznej I stopnia, nigdy nie grałam wcześniej na instrumencie, ale zdeterminowana jestem grać na skrzypcach. Podobno do 1 Stopnia trzeba mieć 6-16 lat więc chyba idealnie trafiłam, jednak nie jestem pewna czy na skrzypce przyjmą osobę, która jest trochę starsza. Większość zaczyna od bardzo młodego wieku, ale i tak nie mam zamiaru rezygnować z tego marzenia.

07-11-2023,Od: Jarek
Niektórzy zaczynają naukę skrzypiec na uniwersytetach trzeciego wieku i też dają radę. Liczy się zapał. Będzie to raczej nauka gry amatorskiej, a nie w kierunku zawodowej kariery profesjonalnej, bo w tym drugim przypadku faktycznie dobrze jest zacząć wcześniej. Natomiast granie dla własnej przyjemności praktycznie nie ma limitu wieku.
Czy przyjmą do danej szkoły, to trzeba zapytać w najbliższej szkole. Gdyby nie chcieli, to pozostają ogniska muzyczne, zajęcia w domach kultury, lekcje prywatne np. u studenta lub grupowe żeby było taniej, albo nawet kursy online. Najtrudniejszy jest sam początek i w tej fazie warto poćwiczyć z nauczycielem, żeby nie nabrać złych nawyków. To ułatwi dalsze postępy.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):