Forum

09-04-2018,Od: iwo
Zastanawiam się nad kupnem skrzypiec 1/2 w cenie ok 3000 co pan poleca
,niby już mogę odwiedzić lutnika ale ja wiem??/chcę całą dolną płytę i 4 mikrostroiki oddzielne

09-04-2018,Od: Jarek
Paradoksalnie skrzypce z całą dolną płytą mogą być nawet minimalnie gorsze. Na całą płytę trzeba ściąć 2 razy starsze drzewo, które może być 4 razy droższe. Jeśli na element nie mający większego znaczenia przeznaczymy sporo środków, to trzeba przyoszczędzić np. na przedniej płycie, która jest ważniejsza. Mikrostroiki też delikatnie pogorszą brzmienie na tym poziomie. Natomiast co polecić to na prawdę nie wiem. Takie skrzypce zamawia jedna osoba na kilka tysięcy kupujących. Mało jest takich modeli do wyboru. Musiałbym popytać, potestować, sprawdzić czy jest aktualnie coś godnego uwagi.

14-04-2018,Od: iwo
Czyli muszę szukać..........

14-04-2018,Od: Jarek
Na tym poziomie ciężko jest samodzielnie coś wybrać i doradzić. Ostatnio miałem przypadek ze skrzypcami 1/4 gdzie opinia jednego nauczyciela była dokładnie odwrotna niż drugiego. Wszystko zależy od gustu. Jeden nauczyciel zwraca uwagę np. na czystość i jasność brzmienia, głośność i długie wybrzmienie, a inny preferuje bogactwo tonów harmonicznych i ciemniejsze brzmienia. Mogą być dwa instrumenty o dobrej jakości brzmienia, a o zupełnie innym charakterze. Są instrumenty świetnie brzmiące w pokoju, a źle na dużej sali i odwrotnie. Czasem dźwięk podoba się przy uchu, a nie podoba słuchaczowi, albo odwrotnie. Do tego dochodzą różnice mechaniczne jak budowa szyjki oraz wygląd. Jednemu pasuje, innemu nie. Ja mogę z pomocą muzyków wybrać ciekawy instrument, najlepszy z kilku dostępnych w danym rozmiarze, ale nie ma całkowitej pewności, czy będzie to trafione w gust ucznia i nauczyciela.

23-04-2018,Od: iwo
Pozwolę sobie jutro zadzwonić......

Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):