Forum

31-03-2018,Od: Tobiasz
Witam, obejrzałem Pana filmy na YouTube i chciałbym zapytać czy ostatecznie gitara Everplay EP-100 jest dobrym wyborem dla osoby która chce nauczyć się grać? Nie wykluczam w przyszłości kupienia lepszego, droższego instrumentu, ale w tej chwili budżet na gitarę zamyka się u mnie w 400 złotych+przesyłka. Miałem kilka razy bardzo niskobudżetową gitarę w rękach, była bardzo twarda, ciężko było mi docisnąć struny, akordy Barowe to w ogóle nie brzmiały. Mam 20 lat i małe dłonie, czy everplay ep-100 będzie dobrym wyborem po wszystkich poprawkach lutniczych? Zapał jest i wiem, że choćby nie wiem jak ciężko było nauczę się grać, ale wolałbym żeby poszło to przynajmniej w jakimś małym stopniu gładko mimo niskiego budżetu. Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

31-03-2018,Od: Jarek
Radziłbym trochę dołożyć i wybrać Fendera za 490 zł. Dobrze leży w małej dłoni i łatwo łapie się akordy barowe. Natomiast z tańszych może być ta EP-100. Sporo rzeczy w niej poprawiam, ale nie wszystko się da zrobić tak jak by się chciało, ze względu na ograniczenia czasowe i materiałowe. Im tańsza gitara tym mniej idealny profil gryfu, większe zmiany kształtów i wymiarów, większa wrażliwość na pogodę.

31-03-2018,Od: Tobiasz
Rozumiem, słyszałem o Fenderach same pozytywne opinie, szkoda, że nie każda firma produkująca budżetowe gitary nie przykłada tak dużej uwagi do jakości i wykonania. Nie będzie problemu z dołożeniem do gitary "dla dobra sprawy". Ile czasu jeszcze potrwa promocja? I czy tą gitarę mimo jej wykonania również Pan przygotowuje przed wysyłką?

02-04-2018,Od: Jarek
Oczywiście Fendery amerykańskie są dobre, ale kosztują kilka tysięcy złotych. Natomiast te najtańsze też są z fabryk azjatyckich. Każda firma przykłada się do jakości, ale co mogą poradzić? Dobre drewno kosztuje tysiąc zł, a dobra praca kilka tysięcy, bo zajmuje miesiąc czasu. Jeśli klienci chcą kupować tanie gitary, to siłą rzeczy trzeba je zrobić z drewna niesezonowanego, odpadowego i nie nadającego się na instrument, a samą pracę wykonać 20 razy szybciej i mniej dokładnie niż należy, za pomocą taniej lub bezpłatnej siły roboczej (praktykanci, uczniowie). Dlatego wychodzi to krzywo, a dodatkowo wypacza się już po produkcji. Sporo rzeczy poprawiam w każdym instrumencie, ale oczywiście są ograniczenia czasowe i materiałowe. Tym nie mniej gitara poprawiona i wyregulowana zawsze jest lepsza niż przeciętna sklepowa.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):