Forum

01-01-2018,Od: Witold
Witam, zamierzam kupić u Pana skrzypce Stentor (wracam do grania po 35 latach). Czy warto zmienić od razu struny fabryczne na lepsze?
Czy jest możliwość rozmowy telefonicznej przed zakupem? Pozdrawiam.

01-01-2018,Od: Jarek
Dla osób już grających lepsze są instrumenty powyżej tysiąca złotych. Oczywiście dla nie grających też są one lepsze pod względem łatwości nauki. Jednak osoba stawiająca pierwsze kroki i tak nie będzie w stanie skorzystać ze wszystkich zalet brzmieniowych, ani nie da rady wydobyć pełnego potencjału z instrumentu. Nawet na Stradivarim za milion, pierwsze kroki przypominają obdzieranie kota ze skóry, tak samo jak na skrzypcach tanich. Nie robi to większej różnicy.
Natomiast osoba już grająca od razu zauważy różnicę dzielącą skrzypce po 500 zł, od skrzypiec po 1500 zł i będzie potrafiła pokazać ich brzmienie, oraz wydobyć z lepszego instrumentu wszystkie jego zalety.
Podobnie jest ze strunami. Każdemu łatwiej gra się na droższych strunach, ale dla osoby już grającej jest to bardziej odczuwalne niż dla początkującego.
Analogicznie kwestia smyczków. Przy pierwszych krokach starczy smyczek za 90 zł. Im więcej się umie, tym musi on być lepszy, bo zaczyna się odczuwać różnice. Znajomy muzyk zawodowy, radzi sobie jakoś na próbach ze smyczkiem za 10 tys zł, ale na koncerty wypożycza lepszy, bo słyszy i wykorzystuje różnice, o których początkujący nie ma pojęcia.
Zapraszam do kontaktu pod koniec tygodnia, po remanentach rocznych. Telefon w dziale Info.

01-01-2018,Od: Witold
To wszystko racja, jednak nie wiem z jakim skutkiem uda mi się ten powrót po tylu latach i jak szybko będę w stanie odtworzyć mój warsztat. Dlatego raczej droższe skrzypce kupiłbym po jakimś czasie, może za rok lub dwa. Stąd pomysł by kupić skrzypce
tańsze

01-01-2018,Od: Jarek
Jasne. To często wybierana strategia. Tylko jak ktoś już grał i miał w rękach dobry instrument, to musi pogodzić się z nieco mniejszym komfortem i mniejszą przyjemnością z gry.

12-01-2018,Od: Witold
Kupiłem u Pana w grudniu skrzypce Stentor 1018 i mam pytanko, czy smyczek w zestawie z tymi skrzypcami ma włosie naturalne czy syntetyczne?


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):