Forum

28-12-2017,Od: Artur
Witam, jestem osoba leworęczna i pragnę zacząć przygodę ze skrzypcami. Zastanawiam się czy kupić skrzypce normalne czy może dla leworęcznych(mam wrażenie, że na „normalnych” bedzie mi dużo ciężej)? Drugie pytanie, czemu dostępność takich odwrotnych skrzypiec jest tak cieżko dostępna i zamówienie ich na Waszej stronie trwa pol roku?

28-12-2017,Od: Jarek
W typowej masowej produkcji nie ma skrzypiec leworęcznych. Są zbyt rzadko kupowane - na tysiąc zwykłych jedne leworęczne. Trzeba je produkować na specjalne zamówienie. Oczekiwanie na linię produkcyjną trwa kilka miesięcy, miesiąc produkcja, dwa miesiące transport. Sporo osób leworęcznych gra na typowych skrzypcach, bo i tak pracują obie ręce. Jeżeli jednak przymierzymy się do skrzypiec i ewidentnie lepiej pasuje trzymać smyczek w lewej ręce, to trzeba poczekać na leworęczne. Zdarza się nawet, że osoba praworęczna woli z jakiegoś powodu skrzypce leworęczne.

05-01-2018,Od: Skrzypek amator
A jakie są w zasadzie różnice pomiędzy lewo a prawo ręcznymi?
Inny mostek?
Reszta instrumentu jest przecież symetryczna.
Nie wystarczy zmienić mostka i kolejności strun? Bo na to że tylko obrócić mostek to chyba nie ma co liczyć :-). To by było za proste.

05-01-2018,Od: Jarek
W skrzypcach pod struną G jest belka basowa, pod struną E dusza. Prożek i podstawek nie są symetryczne w żadnej osi. Kołki są w odbiciu lustrzanym żeby ten przy strunie E był dalej i nie przeszkadzał. Przebudowa z rozbiórką to minimum 500 zł.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):