Forum

08-11-2017,Od: Tomasz
Witam.
Chciałem zapytać o o gitarę elektro akustyczną firmy Fender. Grałem na gitarze jako samouk jakieś 20 lat temu. Teraz chciałbym powrócić do gry. Na instrument mogę przeznaczyć około 1500zł.
Czy byłby Pan w stanie doradzić mi i ewentualnie przygotować dla mnie taki instrument? W czasach PRL-u Fender był nieosiągalnym pragnieniem, więc może chociaż teraz.
Pozdrawiam.

08-11-2017,Od: Jarek
Witam, W czasach PRL Fender był Fenderem, a nie Fenglingiem. Prawdziwe gitary nadal kosztują dwie lub trzy pensje. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Natomiast doszła cała chińska produkcja za pół pensji, bo praca tam jest 7 razy tańsza. Polega to na tym, że znane marki proszą chińską fabrykę żeby wykonali im tanie gitary i nalepili ich napis. Kto zamawia w Chinach kontener gitar, ten wybiera sobie logo na główce. Często gitary z tej samej fabryki można kupić taniej i lepiej wykonane pod mniej szacowną nazwą. Tu płacimy za znaczek i za gitarę.
Jeśli Pana wiara w Fendera i ich nadzór nad Chińczykami jest duża, to jak najbardziej mogę coś ściągnąć i przygotować. W tej cenie to będzie całkiem dobra gitara amatorska. W grę wchodzą modele CC 60 SCE, T-Bucket 350-E, Sonoran, a za 1600 to nawet T-Bucket 400-CE

09-11-2017,Od: Tomasz
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Bardzo dobrze jest słuchać rad mądrych ludzi.Nie myślałem w tych kwestiach o których Pan napisał.Raczej nie wierzę w możliwości dobrego wykonania przez ChRLD. Widać z tego że prawa ekonomi są nieubłagane. A jeżeli nie Fender , to jaki instrument polecił by mi Pan w tej kwocie?
Oczywiści kwestia 100 czy 200 zł nie jest kluczowa. Chodzi głównie o zadowolenie i dobry efekt.


Twoja odpowiedź
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):